2011. február 21., hétfő

Vitaminokról általában


spirulina a csodaalga

Az ember egészségi állapota nagymértékben függ a táplálkozással a szervezetbe jutó ásványi anyagok, nyomelemek és vitaminok mennyiségétől és minőségétől.

Földünkből a növények nem tudnak elegendő létfontosságú vitaminokhoz és egyéb anyagokhoz jutni a talaj túlzott kihasználtsága és az elsavasodása miatt. Ha módunk van rá termeljünk kertünkben egy kis nyári, friss zöldségfélét, vagy próbáljunk beszerezni biotermesztésű alapanyagokat.

A vitaminokra a szervezetnek feltétlenül szüksége van. Kis mennyiségben ugyan, de elengedhetetlenül fontos. A vitaminhiány számtalan problémát okoz a szervezetben. Mai táplálékunk sajnos már nem tartalmazza azt a mennyiségű vitamint, amennyire szükségünk van.

Ezért ajánlatos táplálék kiegészítőket fogyasztani. Táplálék kiegészítők vásárlása előtt alaposan tájékozódjunk. Vannak olyan készítmények forgalomban, amelyek a napi vitaminadag kis hányadát teszik csak ki.

Éppen ezért lehetőség szerint, megbízható forrásból kell, vitaminokat és egyéb kiegészítőket vásárolnunk.
Ezeket a szervezet is sokkal jobban tudja hasznosítani.

Forrás:Természetgyógyászat

A spirulina egyfajta kék-zöld alga, egy alaptermék,úgy gondolom.

Gazdag proteinben, béta-karotinban, klorofillban, antioxidánsokban, ásványi anyagokban és más olyan tápanyagokban, melyekre szervezetünknek szüksége van. (pl. szelén, mangán, cink, réz, vas, króm stb.) Továbbá az egyik legismertebb lúgos táplálék, mely segít abban, hogy a gyenge, savas szervezet egészséges, lúgos állapotúvá váljon.

A DXN Spirulina algát mesterséges tengerben tenyésztik, így biztosítják tisztaságát.

Annyira tökéletes táplálék, hogy fogyasztható étkezés előtt – helyett. Egy étkezésre akár 10 db-t is lehet enni, kiváltva az étkezést.

Immunjavító és rákmegelőző tulajdonságú.

Védelmet biztosít a fertőzések, krónikus betegségek és rák megelőzésében. Fogyasztásával elkerülhetők az allergiás reakciók

65% emészthető zöldségproteinből áll. Ezek megfelelő arányban biztosítják mind a 8 féle esszenciális aminósavat, illetve olyan aminósavakat is, melyek szükségesek a sejtek számára az enzimek, hormonok, előállításához , az agykémiához és a metabolizmushoz.

Ellenjavallt azoknál a vesebetegeknél, ahol korlátozni kell a fehérjebevitelt.

Webáruházam: http://kavehaz.egeszsegeskave.hu/termekek


2011. február 15., kedd

Már dr. Lim is beszélt a spárga csodálatos hatásairól


Ismét elém került a spárga, mint a zöldségek és gyógynövények között az egyik "csodaszer".
A spárga tartalmaz egy bizonyos fehérjét, melyet "histones"-nek hívnak és aktiv szerepe van abban, hogy megakadályozza a sejtek növekedését. Ezek a tulajdonságok szerepet játszanak a rákbetegség legyőzésében és az egész testre üdítőleg hatnak.

A spárga a legmagasabban tesztelt növény, mely tartalmaz glutathione-t. Ezáltal sikeresen használható a rákbetegségek gyógyításában.

A spárga szezonja áprilisban kezdődik, és egészen júliusig tart. Érdemes ezt az időszakot kihasználnunk!

A közel négyezer éves múlttal rendelkező növény őshazája Eurázsia, termesztését pedig még az egyiptomiak kezdték. Manapság, bár meglehetősen igényes növény, egyre kevésbé számít különlegességnek. Ez azért is örvendetes, mert rengeteg hasznos anyag található benne.

vértisztító hatású, jótékonyan hat a vesékre és serkenti az anyagcserét.

C- és az E-vitamin,A -provitamin (karotinok) és B-vitaminok, cink. Szelént is tartalmaz, melynek hatását az E-vitamin felerősíti, azaz fokozottabban érvényesül a szabad gyökök elleni védelem. A spárgában rendkívüli mennyiségű folsav található.

(A foksavhiány a leggyakoribb vitaminhiány, mely fáradékonysággal, csökkent koncentrálóképességgel jár)

A nyersen fogyasztott spárga-lé a vér lúgosítása révén jó hatással van szervezetünkre.

A spárgának magas a rosttartalma, enyhe vízhajtó hatással bír és kalóriaszegény.

Ötlet az elkészítéséhez: (forrás: Mindmegette.hu) Ha tökéletesen akarjuk megfőzni a spárgát, elég csokorba kötve sós vízzel telt befőttes üvegbe helyezni, majd az üveget egy vizet tartalmazó lábasba állítani és forralni. Amennyiben alufóliával lefedjük az edény száját, megőrizhetjük a spárga lágyságát. A kereskedelemben kapható magas és keskeny spárgafőző edény.

2011. február 3., csütörtök